Навярно е имало моменти, в които сте забелязали, че процесите в компютъра ви се забавят. Работата с програми става тромава и отнема време, браузърът не реагира, дори писането на текст се превръща в проверка на търпението ви, и още куп такива проблеми.
В ситуации като тези вероятно сте си задавали въпроса дали преинсталирането на операционната система Windows би помогнала. Често пъти отговорът се крие в начина, по който поддържаме и използваме системата, а не в нуждата от преинсталиране.
Проверявайте дисковото си пространство и почиствайте от ненужни файлове. Деинсталирайте ненужните програми само от контролния панел на Windows, за да сте сигурни, че се изтриват напълно. Не прекалявайте с визуалните ефекти, които предлага Windows, защото черпят ресурси. Забранете на ненужните програми да се стартират автоматично. Закупете и инсталирайте антивирусен софтуер. Подхождайте с внимание при посещението на непознати или подозрителни сайтове и отваряне на имейли от неизвестни податели. Проверявайте и премахвайте, ако има налични зловреден софтуер и вируси, пише "24 часа".
Въпросът колко често трябва да се прави преинсталиране на Windows няма еднозначен отговор. Преинсталирането е крайната мярка, ако проблемът, предизвикал нарушаване на ефективността, не може да бъде идентифициран. Също така не трябва да се забравя, че преинсталирането е само началото. За да работи коректно, на операционната система са ѝ нужни настройки, инсталация на драйвери и прочее.Ако все пак имате колебания дали трябва преинсталиране или не, можете да се обърнете към специалистите от сервизите на онлайн магазините за компютърна техника. Те ще направят диагностика и ако се налага, ще преинсталират. В случай че диагностиката покаже дефект на компонент, може да бъде направен гаранционен или извънгаранционен ремонт.
Снимка: Pixabay
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК