Twitter обяви, че следващата седмица ще добави маркери за идентифициране на повече профили на държавни представители, включително на личните акаунти на световни лидери, за да даде на потребителите по-ясен поглед към геополитическите разговори в платформата, предава Ройтерс.
Ходът беше обявен в момент, в който подходът на Twitter към известни фигури и правителства е критикуван, след като платформата наложи забрана на профила на американския президент Доналд Тръмп.
В публикация в блога си Twitter обяви, че разширява това отбелязване за държавни представители и институции, които са „гласът на страната в чужбина“ от страните от Г-7 и други.
Запитан как Twitter ще определи правителствените етикети в ситуации като тази в Мианмар, където наскоро военните завзеха властта чрез преврат, глобалният директор по публичните политики на компанията Ник Пикълс заяви, че социалната мрежа не поставя етикети за държави, в които има спорни правителства.
"Ще вземем предвид международните дискусии за легитимостта на правителството, когато обмисляме дали е подходящо да приложим маркерите“, коментира Пикълс в интервю.
Тези маркери ще се поставят само на проверени акаунти, допълва той. Например в Иран това би означавало, че върховният лидер аятолах Али Хаменей сега няма да получи маркер, защото не е проверен.
Новите държави, в които висшите представители ще бъдат отбелязвани, са: Канада, Куба, Еквадор, Египет, Германия, Хондурас, Индонезия, Иран, Италия, Япония, Саудитска Арабия, Сърбия, Испания, Тайланд, Турция и Обединените арабски емирства.
Twitter ще обозначи личните акаунти на държавните глави от тези държави и тези на постоянните членки на Съвета за сигурност на ООН, като твърди, че въпросните профили се ползват за дипломация.
Снимка: Keith Bedford/Bloomberg
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК