Бил О'Нийл, UBS wealth management: Не вярвам министър-председателят Камерън да се появи при германския канцлер Ангела Меркел със списъка с покупките. Едва ли ще го направи. Но е ясно, че ще има особени зони на внимание. Бих казал, че това е план от 4-5 точки.
Зоните на особен интерес ще бъде защитата на единния пазар. Или пък връщане на правомощия към британския парламент. Това би могло да включва реформи в социалната сфера. И когато говорим за реформи в социалната сфера спрямо граждани на ЕС - имаме голямо противоречие, особено що се отнася до придобивките на работното място. И ограничения, които може да бъдат сметнати за дискриминативни.
И накрая имаме възможност от промяна на договорите, на идеята за общността и т.н. по Римския договор. Това вероятно ще се организира като някакъв протокол, в който да бъде записано, че ще бъде взет под внимание в следващите преговори по новия договор в края на десетилетието.
Но между областите, които се смятат за възможни за предоговаряне от Камарата на представителите в Лондон и това, което се смята за приемливо в Брюксел и в други страни - все още има огромна пропаст. Вероятно ще видим повече от Европа като ангажимент в близките месеци.
Нашият график все още предвижда нещо като 9 месеца период за предоговаряне.
Какъв е рискът от референдума за пазарите? Ако има ефект? И върху икономиката.
Като имаме предвид, че пазарите оценяват риска като силно ограничен, според нас има около 10-20% вероятност от Брексит, не вярвам, че ще се отрази. Също като Шотландският референдум. Освен ако не се появят големи разлики в сондажите.
Вярваме ли на сондажите?
Ами, все още им вярваме. Това имаме. Това е на масата. Иначе трябва да погледнем към тавана... Ние смятаме, че през цялата следваща година в сондажите ще има ясни доказателства в подкрепа на продължаване на членството на Великобритания в ЕС.