Володимир Зеленски: Готов съм да се оттегля, ако се постигне мир в Украйна

Преговорите продължават

23.02.2025 | 17:31 Редактор:
Володимир Зеленски: Готов съм да се оттегля, ако се постигне мир в Украйна
Володимир Зеленски: Готов съм да се оттегля, ако се постигне мир в Украйна

Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че е готов да се оттегли от поста, ако така се постигне мир в страната му. На пресконференция по повод третата годишнина от пълномащабната руска инвазия Зеленски каза, че ще замени президентския си пост за приемане на Украйна в НАТО.

Украинският държавен глава подчерта, че би желал американският му колега Доналд Тръмп да е партньор на Украйна, а не просто посредник между Киев и Москва.

Междувременно вицепремиерът на Украйна Юлия Свириденко обяви, че в контролираните от Русия украински територии има ценни природни ресурси за около 350 милиарда долара, предаде "Франс прес", цитирана от БНР.

Най-голяма част от редките полезни изкопаеми като литий, титан и уран, са в района на Донбас, където Москва е завзела най-много територия и продължава да напредва. Украйна отказва да предостави право на добив на минералите на САЩ, както поиска американският президент Доналд Тръмп в замяна на получената досега военна помощ от Вашингтон.

Съветникът на президента Зеленски Андрий Ермак заяви, че преговорите продължават, но подчерта, че Киев няма да прави компомис с независимостта си, териториалната цялост и суверенитет.

Снимка: Reuters


1
1 rate up comment rate down comment 0
FUCKGOVERMENT
преди 1 месец
НИТО НАТО ЩЕ ВИДИШ НИТО УКРАЙНА ПОД ТВОЙ КОНТРОЛ НАЦИСТ ТАКЪВ!!! Сигнализирай за неуместен коментар