Джим, ще говорим за интернет регулациите и кибер сигурността, но всъщност няма ли основната работа на новата Комисия да е да убеди Великобритания да остане в Европейския съюз?
Джеймс Нойгер: Определено Жан-Клод Юнкер е правилният човек да се опита да направи това. Той е най-дълго служилият премиер в историята на ЕС.
Той е прекарал живота си в сключването на междуправителствени сделки. Той знае, че националните правителства, а не институциите в Брюксел, управляват ЕС.
Той също така беше единственият кандидат за този пост, който предложи Великобритания да пре договори условията за членството си.
Така че е още по-иронично, че Великобритания и особено Дейвид Камерън нападнаха Юнкер. Сега те трябва да работят с него.
Какво може да очакваме Джим по отношение на икономиката и еврото?
Джеймс Нойгер: 28-те комисари приличат много самата Европа, въплъщавайки националните и политически противоборства на континента.
Така че ако вземем икономиката, политиката около еврото ще се определя от Пиер Московичи, френски социалист, който не е много голям фен на фискалните икономии и Валдис Домбровски, латвиец, който е апостол на икономиите.
И резултатът вероятно ще е някъде по средата.
Джим, какво може да очакваме около анти тръстовото разследване срещу Google и някои други технологични компании?
Джеймс Нойгер: Част от незавършената работа на комисаря за защита на конкуренцията Маргарете Вестагер, включва анти тръстово разследване срещу Google, както и разследване на определени данъчни облекчения в Люксембург, Ирландия и Холандия, от които се възползват компании като Apple и Star Bugs.
Имаме и въпроси около корпоративното управление в интернет и дали ЕС трябва да има специален закон, който да гарантира правото да бъдеш забравен.
Така че всички тези въпроси вероятно ще намерят отговори през следващите 5 години.
Джим, благодаря ти много, че се присъедини към нас днес. Разбира се, това е история, която ще следим отблизо. Това беше Джим Нойгер за новините на Bloomberg oт Брюксел.