The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported.
Beginning of dialog window. Escape will cancel and close the window.
End of dialog window.
Нападнаха руския журналист Дмитрий Муратов, носител на Нобеловата награда за мир за миналата година и главен редактор на независимото издание "Новая газета". Нападението е било извършено във влак от Москва за Самара.
Нападателят нахлул в купето на Муратов и го залял с червена маслена боя, примесена с ацетон. След това казал: "Муратов, това е заради нашите момчета".
При инцидента ръцете, главата, лицето на Муратов били изцапани, очите му парели. Заради случилото се отпътуването на влака е закъсняло с половин час. Полицията издирва двама души за атаката.
Преди нападението вчера Муратов и негови съратници обявиха старта на ново издание "Новая Газета. Европа", което ще бъде ръководено от Муратов. Изданието не е филиал на оригиналното, а независима инициатива, предадоха световните агенции.