Имаше доста гафове на вчерашната церемония по предаването на президентския пост. Речта на Румен Радев беше 2500 думи, нямаше начин да бъде по-кратка. Публичната му реч обхващаше темите, които трябваше да спомене, той коментира живия живот. Друг е елементът, че Радев не се е подготвил както трябва, или пък са му дали речта в последния момент и той не я е репетирал.
Това коментира консултантът по протокол Милена Хлебарова в предаването "България сутрин". Тя подчерта, че е по-добре човек да си научи речта и допълни, че когато един политик говори, "без да си вади листчето от джоба", той прави много по-силно впечатление.
Вчера новоизбраният президент Румен Радев пое най-висшия държавен пост от предшественика си Росен Плевнелиев на официална церемония пред "Паметника на незнайния воин". На въпрос каква е разликата между двамата държавни глави, Хлебарова отговори, че не може да се направи "равностойна епикриза", но контраст има и по външен вид, и по поведение.
"Радев е бивш военен, научен е как да се държи пред публика. Той има стегната стойка, не му влияе нищо, което е наоколо, сдържан е. Докато Росен Плевнелиев, през всичките тези години, не можа да се научи да влияе върху жестикулациите си", коментира консултантът в студиото на Лора Инджова и Симеон Белев.
Журналистът и PR Патриция Кирилова е категорична, че най-голямата грешка на българските политици е, че се правят на американските.
"Просто трябва да бъдат българи. Това е най-трудното", каза тя пред Bulgaria ON AIR.
По думите на Кирилова, Румен Радев е нов човек в политиката и ще му е трудно да свикне.
Какво обсъдиха гостите в студиото по отношение на първата дама Десислава Генчева-Радева, вижте във видеото:
преди 7 години