Страната ни вече не заяви, че не подкрепя анексията. Какво ще последва след това и можем ли да защитаваме националните си интереси?
"Има няколко подхода, които биха могли да бъдат използвани. Последните 30 години нарушихме териториалната цялост и много референдуми се проведоха. Това са рускоговорящи региони, които 2014 година поискаха само две неща - да избират губернатора си и да говорят руски. Тези хора не се съгласиха да легнат под диктаторския режим на Украйна и тръгна този дълъг процес на противопоставяне. Тези хора винаги са искали да бъдат част от Русия", заяви председателят на "Русофили за възраждане на отечеството" Николай Малинов в студиото на "България сутрин".
По думите му ние като страна трябва да сме притеснени от задълбочаването на този конфликт и да направим всички възможно той да не се задълбочи, защото задълбочаването означава още по-бедна и нещастна България.
"Трябва да разберем, че рано или късно този конфликт ще приключи и мостовете трябва отново да бъдат възстановявани. Трябва максимално да използваме своето географско предимство и да бъдем трансмисия между Изтока и Запада. Ние не можем просто така да рушим хилядолетни връзки", изтъкна Малинов пред Bulgaria ON AIR.
Неговото мнение е, че основният проблем на България е геополитическият ѝ избор, а не са конкретните социално-икономически проблеми, които трябва да дискутираме.
"От правилния геополитически избор зависи накъде и как ще се насочат българските производства и откъде ще дойде евтината електроенергия и евтиният газ", заключи председателят на "Русофили за възраждане на отечеството".
Гледайте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК