Изложба в Националната художествена галерия представя 147 картини на художника Константин Гърнев, рисувани в периода 1926-1966 г. Те са изпълнени предимно в акварел, но има и рисунки и маслени творби.
Това е втората книга за Константин Гърнев, която запълва белите петна в неговата биография, тя е много богата и много интересна. Самият той е много интересна личност - той е истински бохем и интелектуалец. Все още не го познаваме достатъчно добре. Той е участник във войни, а неговата мечта е да учи в Германия и заминава. Той участва в много изложби в Германия. Избира да остане да живее в Германия. Той е един доста натурализирал се българин в Германия. Но въпреки всичко остава българин, намираме го и в картините му. Това заяви в "България сутрин" кураторът на изложбата Павел Тодоров.
Това е втората изложба на автора за последните 3 години.
"Той е един европейски и български художник, за него не може да се говори еднозначно. Съвременен човек на онова време, носител на онези ценности около Втората световна война. Той е разказвач, музикант. Културен мост между българските и немските художници. Жената заема много важно място в неговото творчество", посочи още Тодоров.
Изложбата ще остане в Националната художествена галерия до 25 юли.
Гледайте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК