"Медиацията и невербалната комуникация" – така се казва новата книга на д-р Десислава Каменова. Книгата е опит да бъде представена по един достъпен и интересен начин темата за медиацията и как езикът на тялото влияе на процедурата. Умеем ли да разпознаваме и разчитаме символите на невербалното в поведението на хората, как си служим с езика на тялото и каква невербална комуникация наблюдаваме в парламента от началото на 45-ото Народно събрание?
Комуникацията е едно цяло, неделима част от думи и невербално поведение. Можем да говорим за първо впечатление, което е в рамките на първите 2 до 6 мин. Тогава си съставяме мнение дали можем да вярваме на даден човек, след това е много важно какво говорим. Това каза за "България сутрин" адвокат Десислава Каменова.
По думите ѝ за конфликтите може да се мисли като за нещо положително, защото ни карат да променяме средата около себе си и да евоюлираме.
"Могат да се появят при разминаване на цели, спор за ресурс или разминаване на мнения", подчерта тя за Bulgaria ON AIR.
От думите ѝ стана ясно, че медиацията се използва основно при семейни спорове.
"Предпочита се и за режим на родителски взаимоотношения, когато партньорите не могат да работят в екип. Медиацията е неприложима при много остри конфликти, не може да се прилага при казуси, касаещи принципи, религия", обясни д-р Десислава Каменова.
Според нея е нужно медиаторът да е неутрален, да спазва минимум стандарт на поведение и да внася баланс.
Гледайте целия разговор във видеото
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК