На 28 март ще преместим стрелките на часовника. 119 държави сменят времето.
"Тази идея е отпреди повече от 100 години и така е трябвало да намалят разходите за енергия", обясни в ефира на "България сутрин" бившият социален министър Иван Нейков.
"Мина една гигантска дискусия, хиляди хора бяха питани и се оказа, че 80% от хората в ЕС са "Зa" да отпадне, в България - 50%, но нямаше изследване направено сред бизнеса и предприемачите", заяви в ефира на Bulgaria ON AIR бившият социален министър.
Той каза още, че 2021 г. трябваше да е последната, в която сменяме времето."Големият проблем е, че не се постигна съгласие между отделните страни. А и днес този сериозен аргумент - икономическият, всъщност вече няма тази тежест. Все по-голям дял имат възобновяемите източници на енергия. Тоест, основният аргумент вече не тежи", добави бившият социален министър.
Нейков даде мнение и за предизборната кампания.
"Има много непрофесионални обещания в предизборните програми. Общата тенденция е да се говори, каквото електоратът очаква" , категоричен бе той.
Нейков коментира заложеното увеличение на средната работна заплата в някои предизборни програми."Това е като да знаят колко ще е средната температура на нацията. Държавата няма инструмент за подобно нещо, а не че е невъзможно", обясни още той пред новите лица на "България сутрин" Мария Константинова и Мирослав Димитров.
И допълни:
"Аз мисля, че такъв пандемичен риск за икономиката у нас няма. Българският бизнес е издръжлив и креативен, много по-устойчиви икономики бяха ударени Но заслугата не е на правителството. Над 93% от всички български предприятия са микропредприятия, тоест с по 9 и по-малко работници, те имат гъвкавост и могат да оцеляват, стискайки зъби".
Според бившия министър това е и причината да се понесат по-лесно ударите на пандемията.
Гледайте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
преди 3 години
преди 3 години
преди 3 години