Ще бъдем спирани на граничните пунктове, а там ще ни чакат нови терминали, които ще показват дали сме платили фишовете и глобите си на пътя. Ако не сме - може и да не преминем границата.
"Пътна полиция" разполага с устройства в автомобилите, които функционират от доста време. С този таблет полицаят може да провери дали водачът има неплатени глоби. Сега идеята е да се проверява при напускане на страната, там имаме физически контрол. Който дължи глоба, ще може да я плати на момента, без да се връща до банка в страната", каза председателят на Асоциацията на пострадалите при катастрофи Владимир Тодоров.
Държавата не е успяла да събере над 100 млн. лева от нарушители на пътя. Според Тодоров това е наследство от 1968 г. - законодателството, което регламентира тези процедури.
"Изключително тромави процедури. Добрата новина е, че в момента има проектозакон, който променя тази процедура. Няма да има актове и наказателни постановления. Единствено ще има фишове, които ще се връчват на момента", обясни председателят на Асоциацията на пострадалите при катастрофи в "България сутрин".
Тодоров посочи още, че велоалетите в София свършат изведнъж, метрото се бави с 10 месеца и повече, организацията на движението е хаотична, правят се ремонти на ремонтите.
"Когато бъде заловен шофьор с наркотици, автомобилът веднага да се конфискува в ползва на държавата, независимо чия собственост е. Изпитът за шофьори вече е изключително контролиран. По отношение на психотестовете обаче не е така. По интернет срещу 100 лева може да си поръчате положителен", заяви събеседникът на Златимир Йочев.
Владимир Тодоров призова за създаване на щаб за борба с войната на пътя у нас.
Вижте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК