Също така резултатът леко се разминава с очакванията на анализаторите. Анализаторите очакваха излишък от над 700 милиарда йени.
И все пак слабата йена помогна на Япония. Тя помага на страната да разшири печалбите си от операции в чужбина.
Да не споменаваме и падащите цени на горивата, които се свиват японския внос. Така че наблюдаваме излишък в търговския баланс.
Разбира се, тук става въпрос за платежния баланс, който достигна 102,6 милиарда йени през юни. Той е подкрепен от Абеномиката - политиката на господин Абе и слабата йена.
Абеномиката се усеща и от банките в страната и тук изглежда, че Goldman Sachs се открояват.
Шери Ан: Определено Goldman Sachs се откроява, но също така имаме Citigroup, BNP Paribas и Societe Generale.
Всички те се представят много добре през изминалата фискална година. Имаше, разбира се, редица фактори, които им помогнаха.
Не само оптимизмът на фондовия пазар - това че повече хора се интересуват от търговия с акции, но също така и апетитът на японските компании за сливания.
Наблюдаваме този подновен интерес за разширяване на дейността зад граница. И това, разбира се, носи на банките такси за обработката на тези огромни трансакции.
Ако погледнете Goldman Sachs, през последната фискална година те имаха 12 свързани с Япония проекта, включително възлизащото на 5,5 милиарда йени придобиване на Protective Life от страна на Dai-ichi Life Insurance.
Таксите за тези транзакции са огромни. Виждате, че преходите им са нараснали с 31%, както и тези на Citigroup. Приходите на BNP Paribas пък са нараснали с 21%.
Печалбата на Goldman Sachs се разширява с 6%. Освен това таксите и комисионните от инвестиционно банкиране са на 4 годишен връх.