Все още обаче имаме свръх предлагане и разбира се, от друга страна имахме и спекулативна търговия, която повлия на петролния пазар доста силно.
Така че сега хората осъзнават, че макар и предлагането да се забавя, търсенето все още е доста слабо, а и сезонно отминахме пика в цикъла на търсенето.
Ясно е, че все още имаме свръх предлагане на пазара и като резултат може да очакваме по-ниски цени.
Имаме и този краен срок 30 юни за ядрената сделка с Иран. Това евентуално може да увеличи износа допълнително от страните от ОПЕК. Тези опасения за свръх производството от страна на ОПЕК. Къде може да изпрати цените това?
Уейн Гордън: Определено на пазара имам голямо предлагане. Иран е просто един пример, откъде може да дойде това допълнително предлагане.
Продължаващото увеличаване на производството в останалите страни от ОПЕК, също е причина за нарастващото предлагане.
Мисля, че цените могат да паднат отново до около 50 долара за барел. Да незабравяме и предлагането в САЩ.
Имаше чувствително съкращаване на нефтените сонди през първата половина на годината, но по-високите цени сега насърчават някои от тези производители да се върнат на пазара, хеджирайки с по-високите цени за следващата година.
Така че може да започнем да откриваме ранни признаци на възстановяване на производството в САЩ, което допълнително ще допринесе за нарастването на свръхпредлагането.