По време на визитата на Макрон в България нашата страна бе единствената от всички посетени, която се поддаде на натиска на Франция относно предложението за реформата при командированите работници. При сегашното посещение на Радев Макрон отново е продължил да "натиска" по тази тема. Румъния също отказа на това предложение. Северната ни съседка стои изправена и защити своите позиции, а България се опита да ги изтъргува. Така бившият заместник-министър на икономиката и на външните работи Милен Керемедчиев коментира посещението на президента Румен Радев във Франция в студиото на "Денят ON AIR".
По думите му сегашната визита на българския президент в Париж е по покана, отправена от Макрон по време на визитата му в България.
"Не се чу по време на посещението на Радев да са се поставили нови искания, освен влизането в Шенген. Политическата ситуация в момента не предполага този разговор да пожъне успех. Сякаш президентът държи на това искане и не поставя други теми, а трябва", уточни Кермедчиев пред Bulgaria ON AIR.
Според госта на "Денят ON AIR" във всяка една визита трябва да се обсъжда сигурността и отбраната, а освен това трябва да се повдига и въпросът за преместването на някои европейски институции на Балканите и специално в нашата страна.
Бившият заместник-министър на икономиката и на външните работи засегна и темата със скорошното посещение на министър-председателя Бойко Борисов заедно със Симеон Сакскобургготски в Саудитска Арабия.
"Коментарите на "Обединените патриоти", че посещението нарочно е съвпаднало с обсъждането на "царските имоти", са изключително некомпетентни. Симеон Сакскобургготски познава 5 от общо 7 крале на Саудитска Арабия. Политическото говорене по тази тема измества фокуса, а именно правилното "стъпване" на страната ни за изграждане на добри взаимоотношения с държавите в региона", заяви още експертът.