Кризата ще се решава постепенно на етапи. Евентуалното сформиране на четирипартийно коалиционно управление ще бъде етап за преодоляване на кризата. Дали е възможно - струва ми се, че участниците създават усещане за сериозност. Готвят се повече да управляват, отколкото да правят предизборна кампания. Надежда има. Големият проблем на политиците е, че взривиха шанса за идеологическо мнозинство. Това коментира политологът Цветанка Андреева в предаването "Денят ON AIR".
Според комуникационния специалист доц. Александър Христов словесните реверанси от страна на ГЕРБ-СДС и "Демократична България" (ДБ) дават възможност да се каже, че пътят на консенсуса е отворен и преговорите не се водят пред медиите.
"Политическите сили не толкова са уморени от престрелките помежду си, а започват да виждат избирателите колко са изморени", каза доц. Христов пред Bulgaria ON AIR.
Андреева е на мнение, че ГЕРБ има голям управленски опит и ако някой може да измисли формула за управление, "това са лидерите в ГЕРБ", които настояват за "антикорупционно и проевропейско правителство".
Включването ни в Еврозоната е икономически въпрос
"При "Има такъв народ" (ИТН) се забелязва евроскептицизъм. За БСП също влизането в Еврозоната не е най-основният приоритет, но за ГЕРБ това е основен принцип", добави тя.
Доц. Христов уточни, че включването ни в Еврозоната е икономически въпрос.
"Кампания няма, нищо не се прави. Говореното трябва да слезе до хората - ще се повишат ли цените, какво ще правим, като теглим пари от карта", посочи комуникационният специалист.
Андреева посочи, че според икономистите няма държава, която да е влязла в Еврозоната и да е станала по-бедна.
Гледайте целия разговор във видеото.