fallback

Ячев, НФСБ: Всички смятат КПКОНПИ за "бухалка", въпросът е колко ръце ще издържат

"Парламентарната комисия за борба с корупцията не работи по законодателната дейност", заяви той

26.07.2022 | 21:00 Автор: Ваня Кузманова

Нулев резултат в борбата с корупцията отчитат от Антикорупционния фонд. 

"Грешката е там, че веднага след шумно афишираната решителност на новата четворна коалиция, че нулева толерантност към корупцията, ще бъде основен приоритет, ние не видяхме това нещо на практика, нито в програмата за управление, нито в законодателна програма като приоритетен законопроект, с които коалицията да решава този проблем", заяви председателят на Националния фронт за спасение за България Борис Ячев в студиото на "Денят ON AIR".

По думите му реформата в КПКОНПИ е започнала и  е завършила с оставката на Сотир Цацаров. 

"От март насам Комисията работи в намален състав. Тя продължава да взима решения. Продължава да се работи по доклади, но тази решителност на новите управляващи остана на заден план. Това, което е ясно, че вътре в четворната коалиция има противоречия и разминавания. Има несъгласие с това кой ще назначава председателя на Антикорупционната комисия. Всички народни представители смятат тази комисия за "политическа бухалка". Въпросът е колко ръце ще издържат тази бухалка. Явно затова този законопроект остана встрани", допълни Ячев пред Bulgaria ON AIR. 

Неговото мнение е, че парламентарната комисия за борба с корупцията не работи по законодателната дейност. 

"Тя не разгледа и не направи мониторинг на нито един законопроект. Не се разглеждат сигнали. Изслуша главния прокурор, което не е нейна задача. Не изборът на Бойко Рашков за председател на тази комисия е страшен. По-скоро промените, които целят разделянето на тази комисия. Промените, някои от които са противоконституционни, са опасни", посочи гостът. 

Ячев завърши, че държавата е заложник на криза и на трусове вътре в коалицията. 

Гледайте целия разговор във видеото.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК  

fallback
Още от Денят ON AIR
fallback