fallback

Депутат от БСП за вота на недоверие: Имаше дебат, нямаше чуваемост

Според Филип Попов днес е станало ясно кой наистина е опозиция в НС

29.01.2020 | 21:46 Автор: Ивет Арабова

Вотът на недоверие към правителството, внесен от БСП заради провала в политиката на околната среда и водите, не мина. Гласуваха общо 235 народни представители. "Против" бяха 124 депутати, "За" - 102, "Въздържали се" - 9.

"Това беше четвъртият вот на недоверие към това правителство. Проблемът е дали българите се чувстват след дебатите по-сигурни, дали управляващите са си взели някаква поука от тези вотове на недоверие. Имаше дебат, но нямаше чуваемост", каза в студиото на "Денят ON AIR" депутатът от БСП Филип Попов. 

По думите му са се чули много ретроспекции и анализи, но реален дебат по този вот не е бил представен от управляващите.

"Системите в страната гърмят една по една - здравеопазване, темата с околната среда. Чисто математически не събрахме подкрепа за вота. Този вот показа кой наистина е опозиция и алтернатива в Народното събрание", категоричен бе Попов.

Той коментира темата за спасителния план за Перник.

"Не съм експерт в строежите на такива обекти, но проблемът е, че вече никой не се допитва до експертите в тази държава. Това е липса на контрол години наред. Показахме схеми как постоянно намалява обемът на водата в този язовир", изтъкна депутатът от БСП.

Той заяви, че арестът на Нено Димов няма да върне водата в язовира.

"Една от поредните кризи е демографската катастрофа. В България се раждат все по-малко деца, смъртността е голяма, много хора напускат страната", допълни Филип Попов в ефира на Bulgaria ON AIR.

Toй обясни, че БСП предлага политики, които са изготвени на експертно ниво.

"Едно от нашите съмнения за държавния ВиК холдинг е, че може да бъдат спрени евросредствата в тази сфера. Създаването на още една структура не решава проблема", смята Попов. 

Народният представител каза, че от групата на БСП са подкрепили протеста на ресторантьорите и хотелиерите срещу Наредба Н-18.

По повод изнесените от прокуратурата доказателства и аудиозаписи, в които е замесено името на президента Радев, Попов коментира, че е недопустимо за една правова държава, в която законът би трябвало да е най-висша ценност.

Вижте целия разговор във видеото!

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК  

fallback
Още от Денят ON AIR
fallback