fallback

Цветанов: Нищо не налага ГЕРБ да оповести отсега кандидата си за президент

По думите му не са разглеждани кандидатурите на Ирина Бокова и Елена Поптодорова

22.05.2016 | 14:35 Автор: Ирина Георгиева

Нищо не налага ранното обявяване на кандидатурата на ГЕРБ за президентския вот. Това коментира председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов пред БНР. Той добави, че президентът Росен Плевнелиев е имал изключително труден мандат, както и че не са разглеждани кандидатурите на Ирина Бокова и Елена Поптодорова. Той определи това като част от спекулативното поведение и хазартен диалог от страна на ДСБ.

"Политическите ни опоненти от ДСБ, които са част от формиращото се опозиционно говорене на БСП, ДПС и ДСБ, усетиха, че изпадат в пълна изолация от страна на партиите на управляващото мнозинство, което обяснява хаотичните им действия и търсене на интрига. Това са опити за връщане в парламентарното мнозинство, но с несъстоятелни тези", обясни Цветанов.

Относно антикорупционния закон, Цветанов се солидаризира с казаното от главния прокурор Сотир Цацаров, че повторното му отхвърляне от парламента би било изключително лош знак.

"Това, че законът не мина в една от комисиите не означава, че той ще бъде бламиран в пленарна зала. Уверявам ви, че ще има достатъчно народни представители, които ще подкрепят политически законопроекта, а между първо и второ четене детайлите, които трябва да бъдат прецизирани, трябва да бъдат отстранени. Това няма да промени неговата философия и концепцията на бъдещото му прилагане", обясни той.

По повод президентското вето, той обясни, че е търсем компромис, който да се придържа и към изразените мотиви на президента, но и да отчита възраженията на Патриотичния фронт. Цветанов увери, че са положени максимални усилия, а ветото на президента е изиграло ключова роля за намирането на баланс.

"Всичко зависи от взаимния компромис. Противното би означавало отново предсрочни избори, които биха възпроизвели същата конфигурация и връщане в изходна позиция", подчерта Цветан Цветанов.

fallback
Още от България
fallback