Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов поиска от председателя на Управителния съвет на АПИ освобождаването на директора на дирекция "Поддържане на пътната инфраструктура" в Агенцията, както и началника на отдел "Инвестиционно-ремонтни дейности" в Областно пътно управление - Плевен.
Искането на министъра е в резултат на данни от проверката, назначена от него миналата седмица, във връзка с трагичния инцидент край Телиш.
По-рано днес народните представители Андрей Цеков и Кирил Петков от ПГ на ПП-ДБ поискаха освобождаването на шефа на Агенция "Пътна инфраструктура" Йордан Вълчев.
Министър-председателят Росен Желязков пък заяви на днешното правителствено заседание, че действията срещу войната по пътищата няма да бъдат стихийни, а ще бъдат постоянни.
Премиерът е наредил системите за контрол на различните ведомства да бъдат приведени в пълна оперативна съвместимост - пълна интеграция на информационните системи и масиви на държавните органи, за да има системен подход по отношение на осъществявания контрол занапред.