Столичната община публикува варианта на тест и верните отговори, за конкурса на главен архитект на София. Вариантът на тест беше изтеглен на случаен принцип от един от кандидатите за длъжността по време на провеждането на първия етап от конкурса на 21 март.
ТУК може да видите теста, който решаваха всички кандидати. Той е публикуван на специално създадения за конкурса интернет сайт, в секция “Документи".
Комисията реши да бъдат подготвени 3 варианта на тест с по 30 въпроса, свързани с устройството и функционирането на администрацията и с професионалната област на длъжността. Всеки въпрос е с по 1 възможен верен отговор. Членовете на комисията независимо един от друг предоставиха въпроси, от които бяха формирани трите варианта на тест, като въпросите бяха изтеглени на случаен принцип. Тегленето беше предавано в реално време онлайн и в присъствието на медиите. Времето за решаване на теста беше определено на 90 минути.
Минималният резултат нужен за преминаване в следващия етап на конкурса беше определен от комисията на 22 верни отговора от теста.
Вторият етап - практически изпит с решаване на казуси ще се проведе на 25 март (вторник), от 14 ч. и отново ще бъде предаван онлайн.
Ще бъдат подготвени 3 различни варианта като във всеки вариант има по два казуса. Казусите ще бъдат изтеглени на случаен принцип по време на онлайн излъчването, пише "Фокус".
Продължителността на практическия изпит е 120 минути и ще бъде писмен.
Всяко решение на казусите ще се оценява спрямо четири критерия по 5-степенна скала, където 1 е най-ниската оценка, а 5 – най-високата. Всеки член на конкурсната комисия ще оценява самостоятелно писмените задачи на кандидатите. Крайната оценка на всеки кандидат е средноаритметична от оценките на проверяващите и за двата казуса.