Неизвестните пред управлението на страната остават. Лансираха се всякакви варианти, включително, че депутатите от "Има такъв народ" може да се прелеят към "Продължаваме промяната".
"Министър-председателят показа истинското си лице. То не е по-различно от това на Бойко Борисов, който преди няколко парламента предлагаше по 10 депутати, за да осигури кворум в парламента. Бюджет за депутати ще има, но за пътища - не", заяви Станислав Балабанов от ИТН.
От "Продължаваме промяната" отхвърлиха обвиненията за търговия с депутати.
"Оттук нататък, както каза премиерът, сме стигнали до вододел. Разчитаме на моралния компас на всички депутати да решат от коя страна искат да застанат - на страната на борбата с корупцията или на тази на статуквото", подчерта Андрей Гюров от "Продължаваме промяната".
От "Демократична България" коментираха, че плаващото мнозинство не е най-добрият вариант.
"За мен е доста опасно да се разчита на депутати отцепници, но все пак това винаги е бил един от вариантите в парламентарната ни история", посочи Владислав Панев от "Демократична България".
Левицата призова за разум, но не изключи и опцията за извънредни избори.
"Има конкретни задачи, които трябва да свърши българският парламент. Ако трябва да се ходи на избори, ще стигнем и до избори", каза Александър Симов от БСП.
От най-голямата опозиционна партия - ГЕРБ, поискаха премиерът да внесе вот на доверие.
"На мястото на Петков бих поискал вот на доверие в тази ситуация. Чак тогава бих говорил за кабинет на малцинството", обясни Тома Биков от ГЕРБ.
И от ДПС са категорични - кабинетът "Петков" трябва да подаде оставка.
А от "Възраждане" също се обявиха за нови избори.
Парламентарната математика тепърва ще търси своите неизвестни. Без подкрепата на ИТН, управляващите имат само 109 гласа при гласуването в пленарната зала.
Какво ще се случи с управлението на държавата?
Вижте повече в репортажа на Петър Антонов.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
преди 2 години