Ще има ли доказателства за скандала с подслушванията и ще бъде ли "Демократична България" гравитационен център за диалог в следващия парламент?
"Държавата и съответните служби да дадат отговори, за да не се спекулира. Ако има масирано подслушване, това вече е сериозно. "Демократична България" ще направи такава комисия в 46-я парламент да разследва случая и да излезе истината. Не вярвам времето на този парламент да стигне, но да видим. Но тoва са абсолютни безобразия и трябва да се сложи край, да има контрол, за да не се случват такива скандали. "Това заяви в "Денят ON AIR", Бонка Василева от "Демократична България".
Василева направи и кратка оценка на работата на служебния кабинет.
"Поемат държавата в сложна ситуация - политическа и икономическа. Голяма част от обществото имат проблеми, туризмът е изправен пред колапс, Служебният кабинет се опитва с нови, модерни идеи да спася туристическия сезон. Необходими са нови мерки. 2 млрд. почти са си раздели 20 фирми, а останалите, малки фирми, бяха затворени, умирали са от глад техните собственици и персонал, това е недопустимо", категорична е тя.
И подчерта, че неявяването на фирмите, получили големите кредити от ББР, е скандално.
"Поведението на тези фирми е скандално, явно има фирми над държавата. Прозрачността ще реши проблемите. Публичността ще прекъсне подобен тип отклонения", добави Василева.
И посочи, че и в следващия парламент, "Демократична България" няма да подкрепи партиите на статуквото.
"За краткото време от 8 заседания - колко питания и законопроекти са направили депутатите от "Демократична България"? Такава активност се очаква от нас и така ще продължаваме. Токсичните партии, партиите на статуквото - ГЕРБ, БСП И ДПС - не можем да се коалираме с тях. Според мен голяма част от гласоподавателите на ГЕРБ ще се обърнат към нас. Свързаха се с мен хора, те са ужасени от това, което предстои, тези хора ще потърсят спасение, защото искат да живеят нормално, без натиск", обясни събеседникът на Ганиела Ангелова.
Техническите паспорти
"Това е предложение, което ще бъде прието, умно предложение е. Тези технически паспорти досега са менте, това го казаха експерти. Тази информация, която се събира, не е достатъчна. Има много финансови интереси в тази наредба, около 2-3 млрд. в джоба на фирми. Техническите паспорти са важни, но е важно как ще са направени", коментира Василева.
Гледайте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК