"Изведнъж състоянието му се влоши, легна на земята, опитаха се да му правят сърдечни масажи, но не много успешно", обясни той.
Оказването на първа помощ след подобен инцидент крие голям риск и за двете страни - и за тези, които помагат, и за тези, които се нуждаят помощ. Според Симеон Йорданов от Българския червен кръст при катастрофата с Милен Цветков доброволците са действали правилно."Изместването на човека на по - безопасно място, на тротоара е било, за мен, правилно. Лекарите са казали, че вече е било въпрос на време", посочи Йорданов.
В подобни ситуации най-важно е да се установи контакт с пострадалия, веднага след това се подава сигнал към 112. При нужда до идването на спешния екип се прави сърдечен масаж и обдишване. Ако пострадалият не може да се движи се изважда внимателно.А междуврменно започна инспекция в района на катастрофата. От Европейския център за транспортни политики проверяват маркировката, знаците и широчината на платната. Целта е да се изготви доклад, който да бъде изпратен на институтуциите, за да може да се избегнат инциденти, свързани с пътната обстановка. Докладът няма да повлияе на разследването на катастрофата.
Вижте още в репортажа на Иван Кънчев
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК