В България вече е факт обучението в електронна среда. Има ли опасност от нулева година за родното образование?
Директорът на столичното 119-о СУ акад ."Михаил Арнаудов" Диян Стаматов заяви категорично, че няма такава опасност. Причината за това е, че изминаха почти 6 пълни месеца от началото на учебната година - достатъчно време за натрупани знания, количествени и качествени оценки на учениците, посочи той пред Bulgaria ON AIR.
"Силно се надявам този кризисен период да бъде по-кратък. Ваканцията е до 29 март, след това се надявам всички да се върнем в училище", подчерта той.
По думите му на някои места обучението се провежда в онлайн връзка в среди, които са изцяло предназначени за образователната система. Той отбеляза настаналия смут в shkolo.bg и uchase.bg, които бяха претоварени в първия ден от дигиталното обучение."Хубавото на онлайн образованието е, че то не трябва да бъде задължително по едно и също време. Няма как да изчезне тази информация. Децата и родителите могат да видят какво се е случило в тяхната виртуална стая много по-късно. Адаптацията тепърва предстои, но голяма образователна армия от учител доказа, че не са зле технически, напротив. В края на тази грипна ваканция нещата коренно ще се променят", добави Стаматов в "Денят ON AIR".
Извърши се много стабилна промяна в образователната ни система, смята той. Директорът е на мнение, че родителите са много важни в подкрепата на малките ученици, за да могат да реагират адекватно на поставените задачи и да се справят технологично.
Стаматов уточни, че в момента мястото на учениците е пред компютрите и няма какво друго да се прави освен дистанционното обучение. А връщането след дългата ваканция в училище щяло да бъде мечтаното място за всички учители и ученици.
Вижте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК