fallback

Правителствата да не сменят управленските програми на четири години, препоръча адвокат

В момента няма яснота коя от програмите на коалиционните партии ще прилагат управляващите, коментира Йонко Грозев.

30.05.2013 | 09:06

В деня на избирането на новия кабинет бяха дадени заявки за отмяна на реформи, направени от предходното правителство. Една от тях е свързана с пенсионното осигуряване на военнослужещите. Подобна стратегия е траен проблем през последните години в управлението, коментира пред Bulgaria On Air адвокат Йонко Грозев. Той подчерта, че е необходим базисен консенсус за бъдещото развитие на страната. Това може да бъде постигнат с дългосрочни програми, които да бъдат ясни на избирателите, а не с рязък обрат на всеки четири години.

 „В момента не е ясно коя от програмите на партиите в коалиционното правителство ще се спазва. През следващия месец тепърва ще се изготвя план за управление. Програмите, които видяхме в предизборните кампании бяха прекалено общи“, заяви Грозев. По думите му проблемът не е в лицата от кабинета, а в икономическите интереси, които по всяка вероятност ще бъдат обслужвани.

 „Видяхме, че Орешарски вече се отказа от идеята офшорните компании да нямат достъп до обществени поръчки, което е показателно за очакваните задкулисни игри“, коментира Грозев.

Той обясни, че още по време на предизборната кампания вниманието на избирателите съзнателно е било отвлечено от важните теми за страната като пенсионната и здравната система например.

 „Целият предизборен дебат беше базиран на едни емоционални послания. В резултат се мобилизира твърдият електорат на определени партии на принципа „Аз съм против“,“ обясни адвокатът.

fallback
Още от България
fallback