Опорни хора

Събота от 19:30 часа
още

Николай Денков: Очаквам Кирил Петков да бъде оправдан 

Няма договорка с ГЕРБ за регулаторите, категоричен беше той 

15.02.2025 | 19:58 Редактор:

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 20:51
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 20:51
 
1x

Надявам се правосъдната система да си свърши работата. Така акад. Николай Денков от ПП-ДБ коментира в предаването "Опорни хора" повдигнатото обвинение към Кирил Петков за ареста на Бойко Борисов. И допълни: "Надявам се правосъдната система да си свърши работата. Аз не вярвам на прокуратурата, но все още се надявам, че съдът все още има достатъчно доблест, чест, достойнство да си свърши работата, както е по закон... Това, което очаквам, е Кирил Петков да бъде оправдан", категоричен беше Денков пред Bulgaria ON AIR.   

По повод предложението за таван на надценките на основни хранителни продукти, Денков отговори: "Унгария се опита да приложи същото нещо преди две години. Резултатът е, че в Унгария инфлацията беше два пъти по-голяма, отколкото инфлацията в България... Именно защото Орбан се опита да наложи такъв тип административни мерки, каквито в момента ни предлагат БСП или Мая Манолова. Доказано е многократно, че такъв тип мерки водят до изчезване на стоки от магазините, след което до "черен пазар" и по-висока инфлация. Затова регулаторите трябва да си вършат работата." 

На въпрос на Ганиела Ангелова има ли договорка между ГЕРБ и ПП-ДБ за избора на регулаторите и в частност ВСС, акад. Денков отговори: "Абсолютно категорично казвам - няма договорка, защото ние винаги сме настоявали на едно - че не трябва да има квоти, а ясни и прозрачни процедури, които водят до най-добрия избор. Всъщност, ако ме питате защо не стана ротацията, основната причина е тази - регулаторите." 

Целия разговор гледайте във видеото.    


1
0 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 1 месец
Не е странно, че това нещо в клипа вероятно е американски агент, който мрази християнството, мрази България, мрази семейните ценноси между мъж и жена, мрази българския лев! Сигнализирай за неуместен коментар