Момчето, което говори с морето
ДНЕС в събота на 30 юли Ирина Белчева срещна зрителите с едно от най-емблематичните имена за българската естрада, човекът възпял жените и любовта, както никой друг. Днес на гости на Ирина Белчева е момчето, което говори с морето - Панайот Панайотов.
В Летния театър в Бургас са ставали много концерти, а на сцената има много история, не скри любовта си Панайотов към морския град. По думите му емблематичната песен "Момчето, което говори с морето" е представена именно там - в конкурса "Песни за Бургас". "Беше незабравимо", спомня си той.
През 1994 г., когато направих кавър на "Момчето, което говори с морето" успях да я почувствам.
Ние си правим едни планове, но всичко се определя от нашия Създател, подчерта Панайотов.
Бях много буйно дете и имах безгрижно детство, разказа Панайотов.
Той е открил музиката в себе си в гимназията. Първата песен, която съм изпял пред микрофон е на Том Джоунс - Дилайла.
Един певец няма право да говори срещу друг, подчерта той.
Ирина Белчева срещна "виртуално" Панайотов с продуцента Владислав Славов.
Младите и старите БГ хитове
Забавните репортери Асен и Боби говориха по темата за естрадата и модерната музика и трябва ли да познаваме музикалната ни история.
Ирландски танци и Irish dance academy Sofia
Музикалната тема в предаването продължи с ирландски танци и Irish dance academy Sofia, които стартират кампания за събиране на средства, с която целят да накарат повече млади хора, деца и родители да влязат в залата, да танцуват и да бъдат в добра физическа форма.
Ирландските танци са фолклорен стил съдържащ в себе си хилядолетни ирландски традиции и модерни класически техники развивани от танцьорите през вековете. За да научат повече хора на изкуството на ирландските танци, Irish dance academy Sofia са поканили гуруто в ирланския танц и главен танцьор в спектакъла "Ривърденс" д-р Брендън Де Гали, който ще проведе танцов уъркшоп и лекция в София.
За това, както и за специалните обувки на ирландските танцьори, както и още много други тайни от кухнята, разказа хореографът Росен Михайлов.