Прокуратурата обвини Божидар Божанов за обществена поръчка за 18 млн. лв.

Твърдят се неща, които не са се случвали, заяви депутатът

27.03.2025 | 11:33 Редактор:
Това се прави с пропагандна цел, каза депутатът.
Това се прави с пропагандна цел, каза депутатът.

Софийската градска прокуратура връчи обвинителния акт на депутата от ПП-ДБ Божидар Божанов. Той се отказа от депутатския си имунитет на 4 март, след искане, изпратено до НС от и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов.

Вчера Божанов публикува пост в профила си във Facebook, в който заяви, че очаква това да се случи точно днес. 

Според прокуратурата Божанов е извършил престъпление по служба във връзка с обществена поръчка за близо 18 млн. лв. докато е бил министър на електронното управление, като целта е била да се даде предимство на конкретна фирма.

"Абсолютно спокоен съм, че това нещо ще се разпадне в съда и затова очаквам максимално бързо да бъде внесено там. Обвинението, разбира се, е абсурдно. Твърдят се неща, които не са се случвали. Престъпление не съм извършвал. То е единствено с пропагандна цел. Това се потвърждава и от факта, че вчера близки до прокуратурата и Пеевски медии изнесоха информацията, че днес ще ми бъде предявено обвинението, включително с детайли за паричната гаранция, което и за нас беше изненада, тъй като е доста немотивирано. Няма да спекулирам, но политическите влияния в прокуратурата не са тайна за никого", коментира Божанов, цитиран от БНР.

Снимка: БГНЕС