СДВР с голям удар в София срещу нелегални вейпове (+СНИМКИ)

Има арестуван, криминално проявен е и осъждан

26.02.2025 | 21:05 Редактор:

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:51
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:51
 
1x

Столични полицаи с голям удар срещу нелегалното разпространение на вейпове. Служители на СДВР разкриха складови помещения за съхранение на изделията. Открити са големи количества течности и вещества, които са без разрешително.

Все още не може да се посочи точното количество на откритата стока.

Задържан е 45-годишен мъж

Той е криминално проявен и осъждан. В къщата му са намерени четири складови помещения и още три извън нея, заяви началникът на Девето районно управление Георги Несторов. Задържаният  има легален бизнес, който наподобява нелегалния. Мъжът е разпространявал вейповете в интернет и дискотеки. Намерени са и течности извън устройствата. Още не е ясно какви точно са тези течности, чакат се експертизи.

Количеството е огромно. Четири склада. В единия има течности с най-различен концентрат, който тепърва ще се изяснява, пише БГНЕС.

Предполага се, че има субстанции, които са забранени, съобщи Дарин Костов, началник на отдел "Икономическа полиция“ в СДВР.

Снимки: БГНЕС