fallback

Кой заслужава паметник и без кои монументи светът няма да е същият

В Директно говорим за ролята на паметниците за съхранението на родовата памет. За това зали е необходим на българите паметник на американския президент Рейгън? Трябва ли непременно на Христо Стоичков да бъде издигнат паметник приживе?

01.04.2016 | 10:31 Автор: Неда Василева

Паметникът не е просто купчина желязо и метал, той  символизира висотата на нечие дело и пази уважението към някого като пример. В разгара на дебата за изграждането на монумент на Христо Стоичков пред стадион Българска армия и на американския президент Роналд Рейгън в Южния парк в София, в Директно говорим за смисъла на паметника – какво показва, какво пази, какво почита и за какво ни предупреждава. Увековечаването на личности и знаменателни събития с обелиски, статуи и барелефи е възникнало от дълбока древност - целта е живите да помнят и да се учат от примера на героите. Редно ли е обаче да се издигат паметници на хора приживе или точно това е един от възвишените начини да поставим някого на пиедестал и да признаем заслугите му, преди да сме го изгубили?

Чуйте мненията на Драгомир Драганов и на ПР експерта Милена Хлебарова - как днес оценяваме талантите си и успяваме ли да бъдем признателни към тях. Търсим нестандартните и нечутите мнения и даваме трибуна на свободното им изразяване и противопоставяне.

 

За всичко, което Ви интересува, ни пишете на фейсбук страницата DirektnoONAIR.

 

fallback
Още от Директно
fallback