Юнайтед взе дербито в Англия срещу Ливърпул

"Червените дяволи" победиха мърсисайдци с 3:1

13.09.2015 | 12:53 Редактор: Велислава Миланова

Още в 22-та минута пред домакините от Юнайтед се откри хубава възможност. Мемфис Депай проби по фланга и центрира, но топката бе избита в корнер. Мърсисайдци се опитваха да застрашат вратата на Де Хеа предимно с контраатаки. Преди почивката обаче така и нямаше гол. След подновяването на играта на терена стана доста по – интересно. Тогава след заучено изпълнение на пряк свободен удар Хуан Мата подаде към Дейли Блинд, който с мощен удар от наказателното поле откри резултата. Червените заиграха по – добре и направиха няколко пропуска на Клайн и Ингсите. Тези пропуски на гостите бяха наказани в 70-та минута. Тогава Джо Гомес фаулира Андер Ерера в наказателното поле и реферът даде дузпа. Испанецът застана зад топката и вкара за 2:0. Кристиан Бентеке върна интригата, с попадение в 84-та минута. Само две минути по – късно Ашли Йънг намери Антони Марсиал, французинът навърза трима защитници и с техничен удар преодоля Миньоле за 3:1.Червените дяволи взеха трите точки и имат 10 в актива си, делейки второто място с Арсенал. Мърсисайдци останаха със седем и са в средата на таблицата.