Бой на мач между Левски и ЦСКА

Фенове на юношите старша възраст до 19 г се биха на ст. Геогрги Аспарухов

07.09.2015 | 22:17 Редактор: Десислава Джерманска

Грозни сцени на насилие белязаха вечното дерби между Левски и ЦСКА, но в мач между юношите старша възраст до 19 години. Двубоят от 3-ия кръг на Елитната юношеска група, който се игра на един от помощните терени на стадион Георги Аспарухов, бе прекъснат за около половин час след сбиване между феновете на двете агитки. При резултат 2:0 в полза на сините, главният съдия Вихрен Манев показа червени картони на Божидар Божилов от Левски и на капитанът на ЦСКА Кристиян Пешов в 77-ата минута. Привърженик на червените скочи край страничната линия и потърси обяснение от съдията за решението му, което пък предизвика гневна реакция от страна на привърженици на домакините. Последваха юмручни разправии, а съдията прекъсна срещата.

От ЦСКА отказаха да я подновят, но след половин час на обсъждане, все пак излязоха отново на терена. Левски спечели мача с 2:0 с попадения преди почивката. Никола Димитров откри след хубава атака и асистенция на Лионел Матадос. Вторият гол бе дело на сина на Даниел Боримиров - Алекс, който бе съборен в наказателното поле на ЦСКА и получи дузпа, която сам реализира. Левски имаше повече голови положения и заслужено спечели мача. Двубоят обаче бе помрачен и от общо четири червени картона – по два за два тима. От ЦСКА още през първото полувреме бе изгонен и Герман Петров за опасна игра срещу вратаря Шейтанов, а от Левски в последните минути на мача втори жълт и съответно червен картон получи Георги Николов.