Барселона отново не успя срещу Атлетик

Каталунците стигнаха само до 1:1 в реванша за Суперкупата

18.08.2015 | 13:16 Редактор: Десислава Джерманска

Атлетик Билбао е новият носител на Суперкупата на Испания. Барселона не успя да сътвори чудото и да стопи пасива си от четири гола срещу баските от първата среща, като в реванша снощи стигна до 1:1 на своя стадион Камп Ноу. Каталунците пропуснаха възможност да спечелят шести трофея за сезона, докато Атлетик триумфира за втори път в своята история със Суперкупата след тази през 1984 година.

Очаквано Барселона стартира срещата подчертано нападателно и записа много силни първи минути. И съвсем логично се стигна до гола на Лео Меси в 43-ата минута. Иван Ракитич центрира след атака отдясно, а аржентинският национал от близка дистанция не сгреши. В 54-ата минута Барса имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Луис Суарес. Минута по-късно удар на Адурис от Атлетик бе отразен от Браво. Жерар Пике избухна с претенции към страничния арбитър и беше отстранен с червен картон. С човек по-малко домакините допуснаха гол в своята врата. В 74-ата минута Ариц Адурис, който отбеляза хеттрик в първия мач, отново се разписа в мрежата на Браво.  Гостите от Билбао също приключиха срещата с червен картон на Кике Сола в 86-ата минута за грубо нарушение срещу Масчерано.