Успешен старт за Ераносян в Разград

Лудогорец спечели срещу Локомотив Пловдив с 1:0

17.08.2015 | 13:00 Редактор: Десислава Джерманска

Едуард Ераносян дебютира с победа начело на Лудогорец. Шампионът взе домакинството си на Локомотив Пловдив с 1:0. Ераносян започна с доста смел ход начело на новия си тим, като заложи на най-новата покупка Клаудио Кешеру. Румънецът подписа с разградския отбор само преди няколко дни. В титулярния състав бяха и още други нови попъления - Сисиньо, Натанаел Пимиента и Андрей Препелица, а извън групата останаха Джоди Лукоки и Джонатан Кафу. Първото положение в мача бе в 27-ата минута и бе за гостите от Пловдив. Владислав Стоянов отрази опасен удар с глава на Мартин Камбуров. При следващата смислена атака, но в наказателното поле на Локомотив, Марселиньо не сбърка и откри за 1:0. Асистенцията при попадението бе дело на Александър Василев. Лудогорец можеше да покачи в 66-ата минута, но гредата спря удар с глава на Вандерсон. В 81-ата минута попадение на Боне от Локомотив бе отменено заради засада. Двубоят завърши с пропуск на Анисе, който на опразнена вратата не успя да прати топката в мрежата. Локомотив все още няма победа от началото на сезона в А група.

В другата неделна среща от 5-ия кръг на А група Славия спечели гостуването си на Ботев Пловдив с 1:0 Белите продължава с убедителното си участие от началото на сезона, като това бе трети техен успех от началото на сезона и вече има актив от 10 точки. Двубоят започна равностойно, а първото положение бе за столичани. В 23-ата минута Карабельов нацели гредата. Последваха две  ситуации пред другата врата, но ударите на Йордан Христов и Радослав Терзиев не намериха очертанията й. Второто полувреме стартира с нов шанс за Ботев, но ударът на Мариян Огнянов бе спрян. Точно час игра и първият и единствен  гол бе факт. Ивайло Димитров бе точен след контраатака на белите. Ботев потърси изравняване, но гредата на два пъти попречи на Даниел Генов – в 70-ата и в 77-ата минута. Вратарят Марио Кирев също опази вратата си суха, като в края отрази далечен удар на Божидар Васев.