Левски с първа победа в А група

Сините спечелиха гостуването си на Черно море с 1:0

09.08.2015 | 13:21 Автор: Десислава Джерманска

Левски постигна първа победа за първенство, след като спечели гостуването си на Черно море във Варна с 1:0. Двата отбора не създадоха особено интересни голови положения през първото полувреме, но в заключителната му част падна и единственото попадение в мача. То стана след груба грешка на защитника на "моряците" Траян Траянов. Футболистът на Черно море направи силен мач, но в 45-ата минута се изложи, след като опита да прилага техника, вместо да изчисти топката от наказателното поле. Така  тя му бе отнета от Борислав Цонев и юношата на Левски не сгреши. При радостта си от отбелязания гол старши-треньорът на столичани Стойчо Стоев бе уцелен с бутилка от трибуните и след по-бурната си реакция от случилото си, бе изгонен от резервната скамейка.

След почивката Левски можеше да покачи, когато Де Нойер изведе Краев зад защитата на "моряците", а младокът с шпагат хубаво насочи топката към мрежата.  Този път обаче Траянов я изчисти. До края на мача Черно море опита да изравни и имаше няколко добри положение чрез Симеон Райков и Матиас Курьор. Те обаче пропуснаха и варненският отбор допусна втора поредна домакинска загуба. Левски има 5 точки, а Черно море 4.