Лил - ПСЖ 0:1

08.08.2015 | 14:21 Редактор: Велислава Миланова
Лил - ПСЖ   0:1

ПСЖ победи Лил с 1:0 като гост, в мач от 1-вия кръг на френската Лига 1. Първите 15 минути преминаха неусетно с много димамика и атаки към двете врати. В 7-ата минута гостите в бели екипи имаха претенции за дузпа, след нарушение срещу Единсон Кавани. Такава обаче не бе отсъдена. В 17-ата минута Хавиер Пасторе шутира, но ударът му бе блокиран. Десетина минути по-късно дойде и един от ключовите моменти в мача. Адриен Рабио не успя да овладее топката и задържа за фланелката Себастиан Коршиа, като пулучи втори жълт и съответно червен картон. Въпреки това, ПСЖ продължи да бъде по-опасният тим и в 57-ата минута откри резултата с брилянтна атака, когато след подаване на Матуиди, Лукас Моура преодоля елегантно вратаря Енияма за 1:0. Лил наложи териториален натиск, но без да създаде реална опастност. В петминутното продължение Кавани получи шанс да вкара втори гол в мача след хубаво подаване на Жан-Кевин Агустен, но ударът му срещна тялото на един от защитниците на противника. Лил – ПСЖ   0:1.