Литекс победи Монтана и излезе начело в класирането

04.08.2015 | 12:53 Редактор: Велислава Миланова

Данило Асприля откри за оранжевите в 11-ата минута. Колумбиецът пое топката, премина покрай двама съперници и с прецизен удар вкара за 1:0. Монтана можеше да изравни, но ударът на Йордан Тодоров в 17-ата минута срещна напречната греда. До края на полувремето играта бе равностойна, но до нов не се стигна. Втората част започна спокойно преди да дойде 60-ата минута, в която Борислав Балджийски изравни за 1:1, след перфектен шут, извън наказателното поле. Още в ответната атака обаче съдията Станислав Ставров отсъди доста спорна дузпа за ловчанлии , след като Асприля падна в наказателното поле след съприкосновение с Асен Георгиев, при което останаха съмнения за симулация. Самият Асприля застана зад топката и отбеляза за 2:1, оформяйки крайния резултат.