Славия - Черно море 0:1

Гола за "моряците" от Варна вкара Вилян Бижев в 17-та минута

03.08.2015 | 12:05 Редактор: Владимир Андонов

Черно море започна по-силно мача, като по-голямата му активност даде резултат в 17-та минута, когато Вилян Бижев открадна топката, която попадна в Матиас Курьор, крилото върна на своя съотборник, чиито удар преодоля вратаря на белите Георги Петков за 1:0. В 27-рта минута отново Бижев излезе сам срещу Петков при контраатака, но преди това прозвуча от главния съдия Владимир Вълков заради нарушение на Матиас Курьор срещу Диего Фераресо. През второто полувреме Черно море продължи да е по-активният отбор и футболистите, водени от старши треньора Никола Спасов създаваха по-опасните положения в мача. Вторите 45 минути започнаха със страхотна възможност за Моряците. В 50-та минута Бижев опита да преодолее Георги Петков, но стражът на Славия спаси вратата си. До края на мача играчите на Черно море пропуснаха още няколко чисти голови положения, но и запазиха преднината си от 1 гол за крайното Славия – Черно море 0:1.