Славия победи Пирин с 3:0 като гост

28.07.2015 | 13:04 Редактор: Велислава Миланова

Резултатът не отговаря напълно на показаното на терена като в по-голямата част от двубоя двата тима играеха равностойно. Първата сериозна опасност бе в 23-ата минута в полза на Пирин, когато Бенгюзов шутира, а топката се удари напречната греда. Само 6 минути по-късно великолепен шанс за гол имаше и Благой Наков, който обаче извади топката в аут. В 42-ата минута белите получиха право да изпълнят дузпа, след като Ивайло Димитров бе фаулиран от Емил Виячки. Жереми Манзоро бе точен за 1:0. Ивайло Димитров вкара втория гол за гостите от София в 77 минута, когато засече с глава центриране на Петър Атанасов. В 84-ата минута интригата в двубоя приключи след втори гол на Манзоро. Французинът получи пас от Фераресо и оформи крайния резултат. Славия заема първо място в класирането с 6 точки, Пирин е осми с 1.