fallback

Левски - Пирин 0:2

Точни за "орлетата" бяха Мартин Тошев и Антонио Хаджииванов

09.07.2015 | 10:15 Автор: Владимир Андонов

Пирин Благоевград спечели с 2:0 срещу Левски в контролна среща. Сините демонстрираха безидейна игра, а грешките им в защита спомогнаха за двата гола, които отбелязаха орлетата. Двубоят започна с неразбирателство в състава на Левски, от което безпощадно се възползваха футболистите на Пирин. Едно от новите попълнения Георги Костадинов загуби топката, последва мълниеносна контра атака на благоевградските орлета, завършена успешно от Мартин Тошев за 0:1 още в 3-ата минута. Левски постепенно пое инициативата, но сините футболисти разчитаха основно на удари от средна и далечна дистанция. Най-доброто положение за Левски дойде в самия край на първата част, когато след центриране от фаул Атанас Курдов стреля с глава, но вратарят Костов отби топката в ъглов удар. През второто полувреме Левски отново изглеждаше по-активния отбор, но липсваше острота в атаките на футболистите, водени от Стойчо Стоев. Пирин от своя страна се задоволяваше с това да изчаква съперника си и да контраатакува рядко. В един подобен момент Мартин Тошев стреля отдалеч, но топката мина встрани от вратата на Левски. в 71-ата минута се стигна до втория гол в полза на Пирин. „Сините“ отново допуснаха грешка в средата на терена, пиринци отнеха и организираха контра. Тя бе завършена успешно от Антонио Хаджииванов, който реализира за 0:2 с удар от наказателното поле.