fallback

Габриела Петрова с пето място в Диамантената лига

05.07.2015 | 13:22 Автор: Десислава Джерманска

Габриела Петрова завърши на пето място в състезанието по троен скок на турнира от Диамантената лига по лека атлетика в Париж. Българката постигна резултат от 14.23 м. Победителка стана световната шампионка от Москва’2013 Катерина Ибаргуен. Представителката на Колумбия постигна 14.87 м от четвъртия си опит.

32-годишният ямаец Асафа Пауел спечели спринта на 100 метра при мъжете  с най-добро постижение за годината от 9,81 сек. Вторият в дисциплината Джими Вико от Франция също имаше поводи за радост, след като изравни европейския рекорд и то пред родна публика. Вико спря хонометъра на 9 секунди и 86 стотни.

Гензебе Дибаба триумфира в бягането на 5000 метра при жените. Пет секунди разделиха етиопката от световнен рекорд и тя даде време от 14:15,41 мин.

Двама гръцки атлети спечелиха овчарския скок, съответно при мъжете и жените. Номер едно в Париж станаха Константинос Филипидис с 6.91 м и Николета Кириакополу с 4.83 м.

Южноафриканецът Уейд Ван Никерн стана едва вторият не-американец, който записа резултат под 44 сек на 400 м. 23-годишният атлет даде време 43 секунди и 96 стотни и победи олимпийския шампион Кирани Джеймс от Гренада.

Валери Адамс допусна първата си загуба при 58 поредни състезания в тланскането на гюле. Тя отстъпи този път пред германката Кристина Шваниц с постижение от 20.31 м.

Световната шампионка Сузана Хейнова от Чехия спечели 400 метра с препятствия с най-добро време за сезона – 53.76 м. Втора финишира датчанката Сара Петерсен, която бе с 21 стотни по-бавна.

Бегачите от Кения Юнис Сум и Силас Киплагат направиха корекции на постиженията на върха на световната ранглиста за сезона в дисциплините си 800 метра. При жените световната шампионка Сум завърши с 1:56,99 мин. А при мъжете Киплагат триумфира на 1500 м.

Орландо Ортега е новият член на Клуб под 13 сек на 110 м с пр. Хърделистът от Куба премина през препятствията на „Стад дьо Франс” за 12.94 сек.

Шели-Ан Фрейзър-Прайс спечелии спринта на 100 м, като подобри собствения си резултат, оглавяващ световната ранглиста за годината. Тя спря хронометъра на 10 секунди и 74 стотни. Световната шампионка в дисциплината изпревари Блесинг Окагбаре от Нигерия  и американката Инглиш Гарднър (САЩ).