Левски с първа загуба в контролите

05.07.2015 | 12:31 Автор: Десислава Джерманска

Левски допусна първа загуба от предсезонната си подготовка – 1:2 от руския втородивизионен Волга. Срещата се игра на официалния терен на стадион Георги Аспарухов при вход свободен. Двубоят започна с минута мълчание в памет на починал привърженик на клуба. Нито едно от новите попълнения не бе сред стартовия състав, като старши-треньорът Стойчо Стоев отново бе заложил предимно на юноши. Един от тях – Мики Орачев, си отбеляза автогол в 9-ата минута. След няколко не много опасни атака на домакините в бели екипи, двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:1.

През второто полувреме в игра влезе кипърският футболист Константину, който кара проби при сините. Именно той изравни в 55-ата минута. Левски потърси втори гол, но неуспешно. Вместо това гостите от Русия се активизираха и създадоха няколко опасности в края. Двама от Волга бяха изгонени с право на смяна в последните 10-сет минута, а в изтичащите секунди от мача вторият капитан на Левски Роман Прохазка събори в пеналта противников футболист, и Петров превърна дузпата в победен гол за Волга – 1:2. Това бе третата контрола за сините, а следващата е в сряда срещу Пирин в Самоков.