Уругвай оцеля и продължава за Копа Америка

21.06.2015 | 11:45 Автор: Десислава Джерманска

Аржентина записа втора поредна победа на турнира Копа Америка и оглави крайното класиране в група „В“. Един гол стигна на аржентинските национали,  за да победят Ямайка. Той падна още в 11-ата минута, а негов автор бе Гонсало Игуаин. Футболистът на Наполи можеше да удвои в 22-ата минута след перфектен извеждащ пас на Анхел Ди Мария, но ударът му нацели напречната греда. Самият Ди Мария отправи много хубав удар в 42-та минута, но вратарят Дуейн Милър демонстрира добър рефлекс и изби в корнер. До края на мача стражът на Ямайка се намеси добре още няколко пъти и не допусна Лео Меси и компания да поразят отново мрежата му. Първият точен удар на ямайските национали пък бе чак в 67-ата минута. На четвъртфиналите Аржентина ще се изправи срещу третия отбор от група „А“ или група „С“, който има по-добри показатели.

Очаквано Уругвай и Парагвай направиха равенство 1:1 в другата среща от група B, което облагодетелства и двата тима и те продължават на четвъртфиналите на надпреварата. Защитаващият титлата си тим на Уругвай се класира напред като един от двата най-добри трети отбора. Уругвайците откриха чрез Хосе Мария Хименес, който в 29-ата минута засече с глава центриране от корнер на Карлос Санчес. Неговият съотборник Едисон Кавани направи четири фрапантни пропуска в срещата и не успя  да се разпише. Изравнителният гол също падна след изпълнение от корнер. В последните секунди на първото полувреме след  Лукас Бариос засече с хубаво изпълнение на Едгар Бенитес.