Хамбургер остана в Бундеслигата

02.06.2015 | 14:29 Автор: Николета Маданска

Хамбургер ще играе в Бундеслигата и през следващия сезон, след като победи с 2:1 Карлсруе в реванша от плейофа за оставане в елита.

Първият мач завърши 1:1, а успехът във втората среща дойде след продължение.

Българският нападател Илиян Мицански остана резерва и не се появи в игра за Карлсруе.

Домакините поведоха в резултата в 79-ата минута чрез Ябо.

Хамбургер беше изправен пред първото в историята си изпадане от елита, но в 91-ата минута Марсело Диас реализира перфектно свободен удар и изравни за 1:1.

В 115-а минута гостите стигнаха до обрат.

Резервата Николай Мюлер се възползва от пас на Клебер и прати топката в мрежата на домакините за 2:1.

В последната минута Карслруе получи правото да изпълни дузпа, но Рене Адлер спаси удара на Хенингс от бялата точка.

Така Хамбургер за втора поредна година се спасява с плейофи.

Миналата година тимът оцеля с гол на чужд терен.

Грандът от северна Германия никога не е изпадал от елита след 1963-а година, когато е създадена Бундеслигата.

Втородивизионният Карлсруе не успя да се върне в най- горното ниво на немския футбол след шестгодишно отсъствие.