Севиля защити трофея си в Лига Европа

драматична победа с 3:2 над Днипро във Варшава

28.05.2015 | 13:38 Редактор: Николета Маданска

Севиля спечели за рекорден четвърти път турнира Лига Европа.

Испанският тим защити титлата си от миналата година след драматична победа с 3:2 над Днипро във финала, който се игра в полската столица Варшава.

Днипро поведе още в седмата минута чрез Калинич, но само за три минути в средата на полувремето Криховяк и Карлос Бака обърнаха резултата.

Точно преди почивката Ротан вкара от фаул за 2:2, а Бака донесе купата на Севиля с второто си попадение в двубоя в 73-ата минута.

В края на мача футболистът на Днипро Матеус припадна на терена.

Оказа се, че бразилецът е ударил главата си при сблъсък с противников играч за висока топка малко по-рано.

Матеус е със счупен нос и комоцио, съобщиха днес от украинския клуб.

С успеха във Варшава Севиля вече има рекордните 4 титли в турнира Лига Европа и остави след себе си Ювентус, Интер и Ливърпул, които имат по три отличия.

Испания пък изравни Италия по брой купи - 9.

"Наложи ни се сериозно да се потрудим, но сега радостта е още по-голяма", каза Емъри на пресконференцията след мача.

Големият бонус за състава на Унай Емери е правото да участва в Шампионската лига през следващия сезон, което ще направи Испания единствената държава с пет клуба в турнира на богатите.