Лудогорец с четвърта поредна титла

16.05.2015 | 13:34 Редактор: Десислава Джерманска

Лудогорец е новият-стар футболен шампион на България. Тимът от Разград спечели предсрочно титлата и то за четвърти пореден път в своята история. Снощи Лудогорец победи Локомотив София с 4:1 на свой терен в среща от 8-ия плейофен кръг на А група. Марселиньо откри в 32-ата минута, а в самия край на полувремето Кишада удвои аванса на домакините. Четири минути след почивката Кишада отбеляза и втория си гол, а Мисиджан също записа името си сред голмайсторите в 56-ата минута. Почетното попадение за гостите бе дело на Генов в 61-ата минута.

Още преди двубоя между Лудогорец и Локомотив София имаше празненства в Разград, но по случай откриването на трибуна Моци на стадион Лудогорц Арена. Специално за случая в Разград пристигнаха министър-председателят на България Бойко Борисов, президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов, Министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова и министърът на финансите Владислав Горанов. Журналистически въпрос за празни места по време на футболната среща вбеси собственика на клуба Кирил Домусчиев и той избухна след победата.