Барселона на крачка от шампионски триумф

Каталунците победиха с 2:0 Реал Сосиедад

10.05.2015 | 12:25 Редактор: Ваня Симонска

Барселона постигна успех с 2:0 като домакин на Реал Сосиедад. Каталунците имаха тотално превъзходство над съперника, но головете паднаха едва през второто полувреме.

Малко след почивката Лионел Меси центрира в наказателното поле на Сосиедад. Микел Гонсалес игра с глава, но не успя да изчисти топката, а я продължи към Неймар. Бразилецът пък не сбърка и отблизо с глава вкара за 1:0.

В 85-ата минута Барса подпечата успеха си с второ попадение. Педро Родригес вдигна публиката на крака, след като отбеляза много красив гол. Той стреля със задна ножица от точката на дузпата и не остави никакъв шанс за реакция на Херонимо Руи. До края и Меси можеше да се разпише, но изстрелът му мина встрани от десния стълб на вратата.

Каталунците продължават да бъдат лидер в класирането като в следващия кръг гостуват на Атлетико Мадрид, а в последния играят срещу Депортиво Ла Коруня.