Реал Мадрид с класика над Алмерия

Хамес зарадва феновете с фамозен гол

30.04.2015 | 12:37 Редактор: Ваня Симонска

Реал Мадрид спечели с класическото 3:0 мача срещу Алмерия, който се игра на "Сантиаго Бернабеу".

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от земетресението в Непал. Кралският клуб натисна гостите още в самото начало на срещата, но стигна до гола едва в края на полувремето, когато Хамес Родригес вкара фамозен гол от въздуха. В 48-та минута, резултатът бе удвоен. Тони Кроос навлезе в наказателното поле на Алмерия и подаде към Кристиано Роналдо, и тогава в опита си да избие топката,  Мауро дос Сантос я изпрати в собствената си врата. Тук страничният рефер не отсъди засадата, в която се намираше португалецът при паса и така Реал поведе с 2:0. Андалусци можеха да върнат поне един гол до края, но Джонатан Сънди стреля в аут. Малко преди последния съдийски сигнал, домакините стигнаха до класиката в резултата. Комбинация между Иско, Чичарито и Арбеола доведе до крайното 3:0. До края с пропуски се отчетоха отново Роналдо и Иско.

След този мач Реал Мадрид вече има отбелязани 102 гола в Ла Лига, а следващият двубой на белите в първенството е срещу Севиля.