Торес - герой за Атлетико срещу Виляреал

шампионът на Испания с минимален успех

30.04.2015 | 12:29 Автор: Ваня Симонска

Шампионът Атлетико Мадрид стигна до минимална победа с 1:0 над Виляреал. През първото полувреме зрителите на "Ел Мадригал" не видяха гол, макар двата отбора да си размениха по няколко по-опасни удара.

Печелившият коз за Атлетико бе Фернандо Торес. Той влезе в игра едва в 62-ата минута на мястото на Марио Манджукич, като тази смяна се оказа ключова за успеха. „Ел Ниньо“ зарадва феновете на тима си с победно попадение в 74-ата минута. Ману Тригерос върна топката с глава към Ерик Бертранд, но бранителят се засуети и допусна Торес да му отнеме кълбото. Нападателят преодоля вратаря Серхио Асенхо и вкара в опразнената врата.

Антоан Гризман можеше да покачи на 2:0 в 82-ата минута, но стражът на Виляреал изби удара му. Домакините имаха шанс да изравнят в добавеното време на мача, но изстрелът на Марио Гаспар мина над вратата.

В класирането Атлетико е на трето място със 75 точки, докато Виляреал е на шеста позиция с 53.